четвер, 25 серпня 2016 р.

До 160-річчя від дня народження Івана Яковича Франка (27.08.1856-28.05.1916)
Україна багата талановитими художниками, письменниками та поетами. Один з яскравих представників — Іван Франко.
Франко на сьогодні є єдиним українським поетом, який номінувався на здобуття Нобелівської премії з літератури.
Франко володів 14-ма мовами, перекладав українською з 48 мов, у тому числі і з східних. Коли у Львівському університеті не зміг отримати професорську посаду, став заробляти на життя журналістикою.
Був затятим рибалкою, умів плести сітки для ловлі риби
У Франка було багато псевдонімів – Джеджалик, Брут Хома, Мирон, Живий, Кремінь, Марко, (близько 100 псевдонімів). Іван Франко писав твори не лише українською, а й польською, німецькою та іншими мовами. 
На честь Франка місто Станіслав було перейменовано в Івано-Франківськ. Ім'я письменника (вулиця Івана Франка) носять вулиці у Києві, Вінниці, Дніпропетровську, Івано-Франківську, Сімферополі, Керчі, Луцьку, Львові, Миколаєві, Одесі, Сумах, Черкасах, Чернівцях, Хмельницькому, Пермі та Луганську, Кіровограді. Ім'я письменника також носить вулиця в Монреалі.
Останні 7 років життя провів з паралізованою правою рукою, через, що довелося писати лівою або диктувати твори помічникам. 
Спочатку Івана Яковича Франка поховали в чужому склепі. Лише через 10 років його було перепоховано в окрему могилу. На могилі Франка зведено пам'ятник, на якому Франко-каменяр «лупає сю скалу».
Франко вважав себе пекарем, який випікає хліб для щоденною вжитку. Та творчий доробок І. Франка став для нас духовною програмою і скарбом неоціненним, який не вичерпається ніколи.

Немає коментарів:

Дописати коментар