неділя, 2 листопада 2014 р.

(Истории самых ярких и знаменитых женщин) 
 
СВЯТА ОЛЬГА — НЕЗВИЧАЙНА ОСОБИСТІСТЬ

Свята Ольга належить до найсвітліших жіночих постатей на­шої княжої держави. Вона вирізнялася світлим характером, сильною волею та надзвичайною мудрістю в управлінні Київською Руссю. Це жінка з великим державницьким умом. Наш літопис нази­ває її "наймудрішою серед усіх людей".
Нікому з володарів не було присвячено стільки уваги, як Ользі, що протягом двох десятиріч виступає в авреолі мудрості й жіночого чару.
Велика мудрість святої Ольги виявилася і в тому, що вона прийняла християнську віру і саме цим сильно піднесла авторитет свій і своєї держави в очах Візантії та християнських володарів Західної Європи.
Хрещення Ольги, яке залишилося її приватною справою, дало підстави нази­вати її "світанком перед сонцем", а сучасникам її внука Володимира казати, що вона була "наймудрішою серед чоловіків"
Цікаві факти
Мудро вчинив Ігор, узявши в дружини саме Ольгу, хоча дівчина була аж ніяк не благородної крові. За легендою Ігор, одного разу забажав переправитися через річку Велику, підкликав пливучий повз човен. А управляла цим човном якраз Ольга. Побачивши красиву дівчину, Ігор спробував було до неї «приставати», але юна дама відшила князя настільки дипломатично, що Ігор зрозумів - Ольга не тільки прекрасна, але й розумна. Коли прийшов час одружуватись, князь віддав перевагу прекрасній і мудрій Ользі.
Ігор з легким серцем переклав державні турботи на тендітні плечі дружини, так як був впевнений в ній. І Ольга не підвела, так що скоро істинним володарем князівства стала саме вона.

 Саме завдяки княгині Ользі Київська Русь стала сильною і шанованою іншими державами. Зміцнивши державу, задумалась княгиня Ольга і про душу народу. Зупинивши свій вибір на християнстві, княгиня залишила Київську Русь на сина Святослава, який вже виріс, і відправилася в Константинополь, де офіційно прийняла християнство.
Однак, не знайшовши в синові підтримку, Ольга стала виховувати в християнській вірі свого онука Володимира.
І згодом Володимир продовжив починання княгині Ольги і охрестив Русь.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар