неділя, 19 квітня 2020 р.

19 квітня - День проліска

…Пробирается медведь
 Сквозь лесной валежник.
 Стали птицы песни петь, 
И расцвел подснежник! 
С. Я. Маршак,
 сказка «Двенадцать месяцев»
Цей день символізує настання теплих сонячних днів. Дійсно, після того, як побачиш ці квіти, в серці поселяється весна, і навіть тимчасове повернення холодів вже не може зіпсувати радісного настрою.
В середні віки пролісок вважався символом непорочності. Зараз він - символ надії, символ перемоги вічних сил добра над злом.

Однак загальна любов привела проліски на грань знищення. Зараз вони занесені в Червону книгу. Зупиніться! Чи не рвіть проліски, ніколи не купуйте незаконно зібрані букети, милуйтеся прекрасним квіткою на природі. Тоді і майбутні покоління землян зможуть помилуватися на цю квітку.
Сам по собі факт, що під снігом ховається це чудове весняне творіння природи, вже робить образ проліска повним загадок і таємниць. І тому він часто ставав героєм різних легенд і казок.

Одна давня легенда свідчить, що коли Адам і Єва були вигнані з раю, йшов сніг. Єва замерзла і стала плакати, згадуючи про теплі райські сади. Щоб утішити її, Бог перетворив кілька сніжинок в квітки підсніжника. Побачивши квіти, Єва повеселішала і у неї з'явилася надія на краще. Звідси і вважається, що пролісок - символ надії.

За іншою легендою, богиня Флора роздавала квітам костюми для карнавалу і подарувала проліску біле плаття. Але сніг теж хотів брати участь в карнавалі, хоча костюма йому не дісталося. Тоді він став просити квіти допомогти йому, але вони злякалися холоду і не погодилися, і тільки пролісок вкрив його своїм білим плащем. Разом кружляли вони у хороводі квітів і перейнялися один до одного такою симпатією, що нерозлучні і до цього дня.

Ще існувала легенда, що одного разу Зима зі своїми супутниками Холоднечею і Вітром вирішила не пускати на землю Весну. Всі квіти злякалися її загроз, крім проліска, який випрямив свій стеблинка і зміг вибратися з під снігового покривала. Побачило Сонце його пелюстки і зігріло землю теплом, відкривши дорогу Весні.Немає коментарів:

Дописати коментар